WYDANIE BIEŻĄCE

Baza danych o odpadach funkcjonuje pełną para od 1 stycznia 2020 r. W dzisiejszym wydaniu specjalnym poznasz odpowiedzi na pytania nurtujące wielu czytelników.

czytaj więcej »

W artykule poruszono problematyczne kwestie związane z użytkowaniem bazy. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo prowadzić ewidencję odpadów przy użyciu Bazy danych o odpadach (BDO).

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Firma transportowa zbiera odpady o kodzie 17 09 04 (zmieszane budowlane) od osób fizycznych robiących remonty. W jaki sposób ewidencjonować to w ramach BDO? Skoro nie jest to grupa 20, nie można wystawić KPOK.

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Czy każda karta przekazania odpadów (KPO) powinna mieć swoją kartę ewidencji odpadów (KEO)? Jeśli wystawiłem pięć KPO dla kodu 12 01 01, muszę wówczas mieć pięć KEO? Czy w dacie wytworzenia odpadu w KEO mogę wpisać datę utworzenia KPO oraz czy zakładka „potwierdzony transport” jest ostatecznym miejscem, w którym znajdują się wszystkie KPO? Ponadto, czy mogę edytować KEO nawet do końca roku?

czytaj więcej »

Przedsiębiorco, pamiętaj o konieczności umieszczania numeru rejestrowego BDO na dokumentach. Za niedopełnienie tego obowiązku może cię czekać administracyjna kara pieniężna wynosząca nawet do 1.000.000 zł!

czytaj więcej »

Nowelizacje ustawy o odpadach oraz ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi wprowadziły wiele nowych obowiązków, do których należy m.in. konieczność rejestracji w BDO podmiotów prowadzących jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których oferowane są torby na zakupy z tworzywa sztucznego objęte obowiązkiem pobierania za nie opłaty recyklingowej.

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie: Mamy mały gabinet kosmetyczny, w którym wykonujemy usługi, tj.: masaże, manicure, pedicure, zabiegi na twarz (maski algowe, peelingi). Czy powinniśmy rejestrować się w BDO?

czytaj więcej »

Pytanie: Pytanie 1: Prowadzę kiosk, w którym sprzedaję gazety, baterie, napoje i papierosy. Czy muszę prowadzić ewidencję odpadów i mieć wpis do rejestru BDO?

czytaj więcej »

wiper-pixel