Tablet, laptop, telefon, a może papierowy wydruk? W jaki sposób okazać KPO podczas transportu odpadów
Kierujący środkiem transportu, którym przewożone są odpady, musi mieć w trakcie transportu potwierdzenie wygenerowane z BDO, które umożliwi weryfikację informacji zawartych w KPO ze stanem rzeczywistym.
O ile wzrosły stawki za umieszczanie odpadów na składowisku
Do 31 marca podmioty korzystające ze środowiska muszą złożyć informację o wysokości należnych opłat z tytułu korzystania ze środowiska za 2020 rok. Jednym z komponentów takiego wykazu są opłaty za umieszczanie odpadów na składowisku.
Kody GTU w gospodarce odpadowej – kiedy musisz ich używać
Wraz z nowym formatem JPK VAT, służącym do przesyłania ewidencji VAT do urzędu skarbowego, Ministerstwo Finansów wprowadziło także wymóg podania tzw. kodów GTU. Sprawdź, czy Ciebie też to dotyczy.
Jakie odpady wytwórca może przewozić własnym transportem bez wpisu do BDO
Własnym transportem, bez wpisu do BDO, można przewozić dowolną ilość i każdy rodzaj odpadów. Zezwala na to art. 51 ust. 2 pkt 4 ustawy o odpadach, który mówi wprost, że transportujący wytworzone przez siebie odpady nie podlegają wpisowi do rejestru.
Czy WIOŚ musi wiedzieć, że masz w firmie wagę do odpadów
Czy wagi do odpadów są gdzieś zarejestrowane? Czy organy ochrony środowiska wiedzą, że wytwórca odpadów posiada wagę i nie może wpisywać w KPO szacunkowej masy odpadów? Odpowiedź znajdziesz w tekście.
Czy warto mieć w firmie wewnętrzny program do ewidencji odpadów
Odkąd został wprowadzony obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów w systemie BDO, nie ma obowiązku prowadzenia jej w innej formie. Podpowiadamy jednak, dlaczego warto prowadzić dodatkową ewidencję.
Czy do masy odpadów trzeba doliczyć wagę pojemników wielorazowych
Przedsiębiorca dzierżawi pojemniki na odpady od firmy, która odbiera od niego odpady. Podczas każdego transportu oddaje pełne pojemniki, a odbiera puste, na kolejne odpady. Jaką wagę powinien podać w KPO?