Ułatwienia dla wprowadzających małe ilości produktów w opakowaniach
Od przyszłego roku przedsiębiorcy, którzy wprowadzają na rynek produkty o łącznej masie opakowań poniżej 1 Mg prawdopodobnie nie będą musieli prowadzić publicznych kampanii edukacyjnych – tak wynika z projektu przedstawionego przez Ministerstwo Rozwoju.
Sześć warunków, które musi spełnić wybrana przez Ciebie organizacja odzysku
Firmy, które wprowadzają na rynek produkty w opakowaniach mogą część obowiązków, jakie na nich ciążą, przekazać organizacji odzysku. Przed podpisaniem umowy warto jednak sprawdzić, czy spełnia ona wszystkie wymogi formalne. Sprawdź, co powinno wzbudzić Twoją czujność, i uchroń swoją firmę przed kłopotami.
Oleje odpadowe — kłopotliwy odpad czy źródło zarobku?
Olejów odpadowych nie trzeba traktować jako uciążliwego balastu. Dzięki nowoczesnym technologiom takie oleje można poddać regeneracji i potem ponownie wykorzystać, a co ważne – pozbywając się takich odpadów, można jeszcze dodatkowo zarobić. Jak?
Kto składa sprawozdanie o ściekach, jeśli zmienił się właściciel firmy
Do 31 października 2016 r. firmy, które trudnią się odbiorem i transportem nieczystości ciekłych na terenie gminy, muszą złożyć kwartalne sprawozdanie z tej działalności. Jak się jednak rozliczyć z urzędem, jeśli zmienił się właściciel firmy w trakcie kwartału rozliczeniowego?
Kto decyduje o tym, jakim procesom odzysku trzeba poddać odpady z demontażu pojazdów
Zawsze, gdy prowadzący stację demontażu pojazdów przekazuje do odzysku odpady powstałe w wyniku demontażu, musi dołączyć KPO. Jaki proces odzysku powinien w niej wpisać, jeśli przekazuje odpady przez pośrednika, a nie bezpośrednio do firmy, która je przetwarza?
Kilka zasad dotyczących gospodarowania odpadami w sklepie spożywczym
Ilość i zakres obowiązków związanych z gospodarką odpadową, które spoczywają na prowadzących sklepy spożywcze, zależy od rozmiaru i charakteru ich działalności. Dowiedz się, co Ty powinieneś zrobić, jeśli prowadzisz sklep.
Jak zaklasyfikować puszki po lakierach samochodowych
W warsztatach i serwisach samochodowych zostaje sporo puszek po lakierach oraz opakowań po farbach w sprayu. Od tego, jak te odpady zostaną zaklasyfikowane, zależy ich dalszy sposób zagospodarowania (a także bezpieczeństwo ludzi i środowiska). Sprawdź, jakie kody nadać takim odpadom, i unikaj niepotrzebnych komplikacji.
Czyściwa wielokrotnego użytku — ekologiczne i ekonomiczne
Pytanie: Czy pobrudzone czyściwa trzeba traktować jako odpad? Czy gdybyśmy oddali je do prania i ponownie użyli, będą tu miały zastosowanie jakieś przepisy dotyczące gospodarowania odpadem?
Czy sklep spożywczy może figurować jako wprowadzający opakowania lub produkty w opakowaniach?
Może się okazać, że podmiot, który prowadzi sklep spożywczy, jest jednocześnie wprowadzającym opakowania lub wprowadzającym produkty w opakowaniach. Jak to sprawdzić?