Przed wylotem ścieków w postaci wód z opadów, należy zamontować urządzenie podczyszczające
Ustawa Prawo wodne nakłada określone wymogi na wprowadzających ścieki do wód lub do ziemi. Reguluje najwyższe dopuszczalne wartości zanieczyszczeń w odprowadzanych ściekach, a tym samym zmusza inwestorów do zakupu urządzeń podczyszczających.
Z organizacji odzysku warto skorzystać tylko w określonych przypadkach
Podpisanie umowy z organizacją odzysku zdejmuje z producenta wiele obowiązków. Ale za tą wygodę trzeba zapłacić. W czasach kryzysu, gdy liczy się każdy ponoszony koszt, warto sporządzić bilans zysków i strat związanych z podpisaniem takiej umowy.
Umieszczenie logo poszczególnych dyrektyw na swoich produktach podniesie prestiż firmy
Producenci na razie nie mają obowiązku certyfikacji swoich produktów zgodnie z postanowieniami dyrektywami RoHS i WEEE. Czy warto, więc inwestować duże pieniądze w certyfikację, która nie musi być czymś wartym uwagi dla wszystkich klientów i kontrahentów firmy?
Sprzedaż surowców wtórnych coraz mniej się opłaca
Jeśli chcemy przekazać odpady będące surowcami wtórnymi do odzysku lub recyklingu, musimy liczyć się z tym, że odbiorca zapłaci za nie bardzo mało, przejmie je bezpłatnie lub wręcz zażąda uiszczenia opłaty w celu pokrycia kosztów transportu. Kryzys gospodarczy doprowadził do gruntownej zmiany na rynku surowców wtórnych, które dotychczas mogły być źródłem zysku.
Podkłady kolejowe nie mogą być używane jako opał
Czy wolno używać podkładów kolejowych na cele grzewcze w firmie, przez ich spalanie w piecu centralnego ogrzewania?
Określanie suchej masy przy odpadzie 15 01 01
Proszę o informację, co powinno być ujęte w pozycji „Sucha masa odpadów ” w zbiorczym odpadowym zestawieniu do urzędu marszałkowskiego dla odpadu o kodzie 15 01 01? Zupełnie nie wiem, jak to obliczyć.
Odpad po spełnieniu odpowiednich kryteriów może być uznany za produkt uboczny
Przekształcenie odpadu w produkt uboczny pozwala na ograniczenie kosztów gospodarowania nim, przede wszystkim w zakresie obowiązków ewidencyjnych (brak kart przekazania i ewidencji, koniecznych zezwoleń i sprawozdań). Co więcej - zamiast kosztów związanych z koniecznością unieszkodliwienia odpadów, produkt uboczny przynieść może dochód w procesie sprzedaży.
Obowiązki wynikające z ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym dotyczą wszystkich wprowadzających
Czy ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym odnosi się tylko do podmiotów wprowadzających go na rynek polski z zagranicy? Czy dotyczy także firm, które zakupują sprzęt na rynku polskim i wprowadzają go do obrotu odsprzedając innym podmiotom w kraju?
Nowe rozporządzenie uporządkuje przepisy w zakresie zatwierdzania kwalifikacji niezbędnych do gospodarowania odpadami
Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie stwierdzania kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami. Rozporządzenie ma przede wszystkim wprowadzić uzupełnienia w procedurach związanych z przystępowaniem do egzaminów uprawniających do gospodarowania odpadami. Ma m.in. ustalić skład komisji egzaminacyjnej oraz wyznaczyć pełny zakres informacji koniecznych do pomyślnego zaliczenia egzaminów.