Stan magazynowy a BDO

Zakład zgodnie z pozwoleniem zintegrowanym jest wytwarzającym odpady. Nie zbiera odpadów od podmiotów zewnętrznych. Czy w BDO jest zobowiązany wskazywać stan magazynowy na koniec roku dla generowanych odpadów?

Przekroczenie ilości odpadów a stacja demontażu pojazdów

Zgodnie z art. 23a ust. 1 ustawy z 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji - przedsiębiorca prowadzący stację demontażu musi przyjąć części samochodów osobowych usuniętych w trakcie naprawy, o ile nie spowoduje to przekroczenia masy odpadów przewidywanych do przetworzenia i powstających w wyniku przetwarzania w okresie roku, określonych w pozwoleniu zintegrowanym lub innej decyzji w zakresie gospodarki odpadami wymaganych w związku z prowadzeniem stacji demontażu. Co zrobić jeśli okaże się, że przyjęcie kolejnych zdemontowanych części spowoduje już przekroczenie dozwolonej masy odpadów?

Gospodarka opakowaniami a koperta kurierska

Pytanie: Czy jeżeli do towaru, który jest zapakowany na palecie, dołączam przylgi lub koperty kurierskie, w których jest faktura, to te koperty są opakowaniem wprowadzonym na rynek? Czy muszę się z tego rozliczyć?

Brak aktualnego wpisu do działu XII BDO a kara administracyjna

Wytwórca odpadów zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów niepodlegających obowiązkowi uzyskania pozwolenia na wytwarzanie odpadów albo pozwolenia zintegrowanego, zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5e ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach uzyskuje wpis do rejestru BDO na wniosek. Wniosek składa się przy użyciu rejestrowego formularza elektronicznego za pośrednictwem strony internetowej www.bdo.mos.gov.pl. Przedmiotowy wpis obejmuje informacje o miejscu lub miejscach wytwarzania odpadów oraz o kodzie i rodzaju wytwarzanych odpadów.

Jak wyliczyć ilość magazynowanych odpadów

Pytanie: Planujemy złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na zbieranie i przetwarzanie odpadów, w którym trzeba podać masę odpadów magazynowanych w trakcie roku. W jaki sposób poprawnie wyliczyć tę wartość?

Obowiązki i odpowiedzialności w systemie SENT gospodarujących odpadami

Podmioty zajmujące się międzynarodowym przewozem odpadów (dalej: mpo) od 22 lutego 2022 roku zmierzają się z problemem zgłaszania takiego transportu do systemu monitorowania systemu monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (dalej: SENT). Na co należy zwracać największą uwagę? O czym pamiętać?

Dowiedz się, co się zmieni w systemie kaucyjnym

Pierwsze założenia systemu kaucyjnego zostały przedstawione w projekcie ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, który został opublikowany 31 stycznia 2022 r. System ten jednak na etapie projektowania ciągle ulega modyfikacjom. Jakie są najnowsze zmiany?

Czy zakład stolarski produkujący meble może spalać w kotle odpady poprodukcyjne

Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt. 29 lit. a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach spalanie odpadów przez ich utlenianie, stanowi termiczne przekształcanie odpadów. Termiczne przekształcanie odpadów prowadzi się wyłącznie w spalarniach odpadów lub we współspalarniach odpadów, o czym stanowi art. 155 ustawy o odpadach.