Zużyte kable i przewody – co z nimi zrobić
Kable i przewody są stosowane właściwie w każdym przedsiębiorstwie. Dopóki spełniają swoją rolę, nie stwarzają problemów ani zagrożenia. Co jednak z nimi zrobić, jeśli się zniszczą lub popsują?
Wszystko, co powinien wiedzieć wprowadzający sprzęt o zabezpieczeniu finansowym
Do 30 czerwca 2017 r. wprowadzający sprzęt elektryczny przeznaczony dla gospodarstw domowych, który nie zawarł umowy z organizacją odzysku sprzętu elektrycznego, musi wnieść zabezpieczenie finansowe, przeznaczone m.in. na sfinansowanie zbierania, przetwarzania zsee. W jakiej formie i gdzie je uiścić?
Wprowadziłeś opakowania, których nie ma w umowie z organizacją odzysku? Zgłoś to niezwłocznie!
Wprowadzający produkty w opakowaniach musi zapewniać odzysk, w tym recykling, odpadów opakowaniowych takiego samego rodzaju jak odpady opakowaniowe powstałe z tego samego rodzaju opakowań jak opakowania, w których wprowadził produkty. Co zrobić, jeśli firma wprowadziła nowe rodzaje opakowań, których nie ma w umowie z organizacją odzysku?
Utrata statusu opadów – korzyści dla przedsiębiorcy
Zgodnie z przepisami dyrektywy nr 2008/98/WE dla niektórych rodzajów złomu, złomu miedzi i stłuczki szklanej można przeprowadzić procedurę utraty statusu odpadów. Podpowiadamy, dlaczego warto rozważyć taką opcję i jakie warunki muszą być spełnione, by skorzystać z tego rozwiązania.
Pomyłka przy ładowaniu odpadów – kto odpowie za ten błąd
Firma transportowa może przewozić tylko te odpady, których kody są wpisane w posiadanym przez nią zezwoleniu. Co się jednak stanie, jeśli nadawca załadował zły towar, kto wtedy poniesie konsekwencje? W tej kwestii orzekał WSA w Gorzowie Wielkopolskim.
Nowe zasady segregowania odpadów coraz bliżej
Dnia 1 lipca 2017 r. wejdzie w życie rozporządzenie, które wprowadzi nowe zasady segregowania odpadów. Dowiedz się do jakich pojemników powinny trafiać odpady zgodnie z nowymi przepisami.
Kto powinien kupić pojemniki na śmieci dla nieruchomości niezamieszkanych
Pytanie: Czy firma (nieruchomość niezamieszkana), która została objęta gminnym systemem zbierania odpadów musi sama wyposażyć się w pojemniki na śmieci?
Jak legalnie pozbyć się pojemników po substancjach niebezpiecznych
Pytanie: Kupujemy od pewnej firmy substancje niebezpieczne, które są przywożone w 1000-litrowych paletopojemnkach. Podczas ostatniej dostawy chcieliśmy się pozbyć pustych pojemników, ponieważ nie mamy ich gdzie przechowywać, ale firma odmówiła przyjęcia pustych pojemników, twierdząc, że nie ma obowiązku ich odbierać przy dostawie pełnych pojemników. Czy to prawda? I co w takim razie możemy zrobić z takimi pojemnikami, jak się ich legalnie pozbyć?